Μοτίβα και χρώματα που δεν συνηθίζουμε να βλέπουμε σε ευρωπαϊκά σπίτια (εκτός των αγγλικών) και πολύ περισσότερο σε Ελληνικά. Δεν είναι κακό όμως να έχουμε μια ιδέα με το πώς είναι να συνδυάζονται αυτά τα δύο χρώματα.
![Τυρκουάζ και πορτοκαλί Τυρκουάζ και πορτοκαλί](http://www.viewdeco.gr/wp-content/uploads/2011/10/turquoise-01.jpg)
Μοτίβα και χρώματα που δεν συνηθίζουμε να βλέπουμε σε ευρωπαϊκά σπίτια (εκτός των αγγλικών) και πολύ περισσότερο σε Ελληνικά. Δεν είναι κακό όμως να έχουμε μια ιδέα με το πώς είναι να συνδυάζονται αυτά τα δύο χρώματα.